fbpx
 

Jak w obecnej sytuacji poradzić sobie ze spłatą kredytu hipotecznego? [ROZMOWA]

Jak w obecnej sytuacji poradzić sobie ze spłatą kredytu hipotecznego? [ROZMOWA]

Sprawdziliśmy jak rosnąca inflacja, ceny i zdecydowany krok Narodowego Banku Polskiego w postaci podnoszenia stóp procentowych wpływa na kredytobiorców. Sytuację wyjaśniał na naszej antenie Konstanty Dietrich, doradca finansowy.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy sytuacja na rynku kredytów hipotecznych i mieszkaniowych zmieniła się radykalnie. Wzrosły ceny mieszkań przy jednoczesnej zmniejszającej się sile nabywczej potencjalnych klientów. Jak zatem najrozsądniej zakupić mieszkanie? Na to pytanie odpowiedział na naszej antenie Konstanty Dietrich.

Rynek kredytowy i rynek nieruchomości dość znacząco zaczęły się zmieniać. Widać mniejsze zainteresowanie zakupem nieruchomości, w szczególności na rynku wtórnym. To też jest głównie spowodowane tym, że większość transakcji była oparta o kredyt hipoteczny.

– Konstanty Dietrich, agent finansowy

Podpowiedział też z czego mogą korzystać osoby, które wzięły kredyt złotówkowy w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy, aby ułatwić sobie spłacanie należności.

Co możemy zrobić żeby sobie poradzić? Możliwości jest kilka i też jest to kwestia bardzo indywidualna. Myślę, że głównym czynnikiem jeśli chodzi o całą sytuację jest czynnik ekonomiczny, czyli to ile mamy dochodów i czy rata kredytu już nam zabiera większość wynagrodzenia.