fbpx
 

Jak dbać o swoje finanse w czasie epidemii koronawirusa?

Jak dbać o swoje finanse w czasie epidemii koronawirusa?

O rynkach finansowych i hipotecznych rozmawialiśmy z Konstantym Dietrichem agentem finansowym, który już niejednokrotne na naszej antenie doradzał słuchaczom w kwestiach związanych z zarządzaniem pieniędzmi i domowym budżetem.

Z naszym gościem rozmawialiśmy o tym, jak koronawirus oraz ograniczenia związane z epidemią wpłynęły na rynek bankowy oraz kredyty. Z ekonomicznego punktu widzenia jest to czas niepewności i dużej zachowawczości na rynkach finansowych. Charakteryzują się one obecnie dużą dynamiką zmian, ale nie oznacza to, że nie istnieją narzędzia finansowe, które chronią kredytobiorców. 

W bankach można składać wnioski kredytowe, chociaż już sama decyzja kredytowa zależy od wielu czynników. Osoby, które już mają zobowiązania finansowe powinny liczyć na pomoc banków np. w postaci wakacji kredytowych lub odroczenia w spłacie.

Jak zachęca nasz rozmówca: przed podjęciem decyzji odnośnie posiadanych czy planowanych zobowiązań finansowych warto zachować rozsądek i weryfikować informacje.