fbpx
 

Bezpieczny Kredyt 2% już niebawem wchodzi w życie [ROZMOWA]

Bezpieczny Kredyt 2% już niebawem wchodzi w życie [ROZMOWA]

Zakup pierwszego mieszkania to wyzwanie dla wielu osób. Przy rosnących cenach nieruchomości i drożejących kredytach, jest to często marzenie trudne do zrealizowania. Dlatego rząd przygotował program dopłat do kredytu mieszkaniowego.

 

Kto może dostać bezpieczny kredyt 2%?

Kredyt będzie mogła uzyskać osoba do 45. roku życia, która nie ma i nie miała mieszkania, domu ani spółdzielczego prawa do lokalu lub domu. W przypadku małżeństwa lub rodziców co najmniej jednego wspólnego dziecka, warunek wieku spełnić będzie musiało przynajmniej jedno z nich.

Maksymalna wysokość kredytu, który może uzyskać jedna osoba, wynosi 500 tys. zł. W przypadku małżeństwa lub rodziców z dzieckiem maksymalna kwota kredytu to 600 tys. zł. Kredyt można otrzymać na mieszkania zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. W programie nie obowiązuje limit cen za 1 m2 mieszkania.

Dopłata

Dopłata do rat kredytu mieszkaniowego to różnica między stałą stopą ustaloną w oparciu o średnie oprocentowanie kredytów o stałej stopie w bankach kredytujących, a oprocentowaniem kredytu zgodnie ze stopą 2%. Dopłata będzie przysługiwała przez 10 lat.

Rozmowa z ekspertem

O zasadach, warunkach i najważniejszych informacjach dotyczących programu Bezpieczny Kredyt 2%, opowiedział na naszej antenie agent finansowy, Konstanty Dietrich.